Tedaviler

KANAL TEDAVİSİ UYGULAMA

Çürük pulpaya(diş sinirine)ulaştığı zaman pulpitis dediğimiz diş siniri iltihabı oluşur.Bu durumda hasta çok ağrı hissedebilir,bazen de ağrı hissetmeden diş siniri iltihaplanabilir.

Bu durumda dişe kanal tedavisi yani dişin damar ve sinirlerinin alınması suretiyle kök kanalının iyice temizlenmesi ve kanal dolgusuyla eksiksiz doldurulması gerekir.Kanal tedavisin amacı ağrılı dişi çekmeden kurtarmak ve dişin ağızda mekanik olarak çiğnemeye katılmasını sağlamaktır.Önemli olan ağrılı dişi çekmemek ve tedavi etmeye çalışmaktır.

KANAL TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Öncelikle dişe anestezi yapılır ve diş uyuştuktan sonra eski dolgu veya çürük temizlenir ve sinirler hasta hiç ağrı hissetmeden özel eğelerle alınır,kök kanalı temizlenir ve kanaldaki bakterileri yok etmek amacıyla kanal pansumanı konur ve geçici dolguyla 1 hafta süreyle kapatılır.Bu sürenin sonunda hastanın şikayetleri geçmiş ve bizim de klinik olarak gördüğümüz olumsuz bir durum yoksa kanal tedavisi tamamlanır.

Tedavi Öncesi

Porselen laminalar, lamina veneerler olarak ta adlandırılan estetik dişhekimliğinin öne çıkan son gelişmelerinden biridir. İnce bir porselen plakanın diş yüzeyine uygulanmasıyla dişin kozmetik görüntüsü değiştirilir. Porselen laminalar farklı olgularda uygulanabilir.

Tedavi Sonrası

Ön dişlerde diastema adı verilen dişler arasındaki boşlukların doldurulmasında, çapraşık ve düzensiz sıralanan dişlerde, çok sayıda çürük ve renk açısından problemli dolgularda veya ortodontik tedavi ile dişlerin düzgün sıralanması bir alternatif değilse porselen lamina uygulabilir.

Diş Renklenmesinin Nedenleri Nelerdir?: Birçok nedeni vardır. En yaygın olanları yaşlılık, kahve, çay, kola,kırmızı şarap,sigara gibi leke yapıcı maddelerin kullanılması; travma, tetrasiklin (antibiyotik) lekelenmesi ; aşırı florid kullanımı ve sinir dejenerasyonudur.


Nasıl bir uygulama yapıyoruz? Beyazlatma için iki yöntemimiz var. Birincisi hastanın bizim yaptığımız bir kalıbın içine özel jelimiz koyarak kendi kendine yaptığı beyazlatma. Bunu isterse günde 30-60dk(DAY WHITE),yada akşam uyurken(NİTE WHITE) uygulayabiliyor. Hastamız jeli 10-15 gün kullanıyor ve dişlerini tekrar eski rengine dönmeyecek şekilde,4-5 ton beyazlatabiliyor.


ZooM2nin menşeyi nedir?Çok uzun zaman eski rengine dönmüyor, eski rengine dönmesi çok zor ama kişinin renklendirici ajanları kullanma sıklığına,dişinin yapısına göre 2 sene de 1-2 gün tekrarlamak gerekebiliyor.

ZooM2nin menşeyi nedir?
ZooM2 ile beyazlatma güvenlimidir?
ZooM2 herhangi bir defekte sebep olurmu ?
ZooM2 Beyazlatma Sistemi tek seansmı kullanılır?
Aktif madde konsantrasyonu ne kadar?
Işın kaynağı nedir?
Kaç ton beyazlatma sağlanır?
Uygulama ne kadar sürüyor?
Hassasiyet oluyor mu?
Geri dönüşüm süresi ne kadardır?